Πρόσκληση 8ης Τακτικής Συνεδρίασης της Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Αμοργού για το 2024

Την 10η του μηνός Απριλίου του έτους 2024 ημέρα Τετάρτη και ώρα 14:00, θα διεξαχθεί η 8η τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, για την συζήτηση και λήψη αποφάσεων σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 8 και 9 του Ν.5056/2023 και τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010, στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

Αποδοχή χρηματοδότησης.
Έγκριση του Πρακτικού της επαναληπτικής δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικών ακινήτων και εκτάσεων.
Έγκριση του Απολογισμού του Δήμου οικ. έτους 2023.
Έγκριση τριμηνιαίας έκθεσης παρακολούθησης δημοτικού προϋπολογισμού για το Α΄ τρίμηνο του οικ. έτους 2024.
Καθορισμός των όρων του διαγωνισμού για μίσθωση ακινήτου για χρήση του ως παρκινγκ και παιδική χαρά.
Εξέταση αιτήσεων επιδόματος κινήτρου σε παραϊατρικό προσωπικό του Κέντρου Υγείας Αμοργού για το έτος 2024.
Εξέταση αιτήσεως επιδόματος κινήτρου σε ιατρικό προσωπικό του Κέντρου Υγείας Αμοργού για το έτος 2024.
Έγκριση του Πρακτικού ΙΙ ελέγχου δικαιολογητικών και ανάδειξης οριστικού αναδόχου για το έργο «ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΛΕΣΧΗΣ ΑΜΟΡΓΟΥ».
Εξειδίκευση πίστωσης για επισκευή συσκευής στην κατοικία ιατρού στη Χώρα.
Εξειδίκευση πίστωσης για το Νεκροταφείο Καταπόλων.
Εξειδικεύσεις πιστώσεων για τις πολιτιστικές και αθλητικές εκδηλώσεις του Δήμου.
Εξειδίκευση πίστωσης για τη φιλοξενία ιατρών ιατρικών αποστολών.
Εξειδίκευση πίστωσης για την ανανέωση του σήματος λειτουργίας του Δημοτικού Κάμπινγκ Καταπόλων.