Πρόσκληση 7ης Τακτικής Συνεδρίασης της Δημοτικής Επιτροπής του Δήμου Αμοργού για το 2024

Την 20η του μηνός Μαρτίου του έτους 2024 ημέρα Τετάρτη και ώρα 10:00, θα διεξαχθεί η 7η τακτική συνεδρίαση της Δημοτικής Επιτροπής, για την συζήτηση και λήψη αποφάσεων σύμφωνα με τις διατάξεις των άρθρων 8 και 9 του Ν.5056/2023 και τις διατάξεις του άρθρου 75 του Ν. 3852/2010, στα παρακάτω θέματα της ημερήσιας διάταξης:

Τροποποίηση Τεχνικού Προγράμματος σύμφωνα με την 1η Αναμόρφωση.
1η Αναμόρφωση δημ. προϋπολογισμού οικ. Έτους 2024.
Έγκριση του Πρακτικού της δημοπρασίας για την εκμίσθωση δημοτικών ακινήτων και εκτάσεων.
Αποδοχή δωρεάς server.
Έγκριση των όρων του διαγωνισμού για το έργο «Αποκατάσταση δρόμου Ραχούλας Αρκεσίνης».
Εξέταση αιτήματος για διαγραφή οφειλής (οφειλών).
Εξειδίκευση πίστωσης για αγορά στεφάνων ενόψει της 25ης Μαρτίου.
Εξειδίκευση πίστωσης για πλύση κλινοσκεπασμάτων του Κέντρου Υγείας Αμοργού.
Έγκριση 2ου ΑΠΕ και της 1ης ΣΣΕ του έργου “Επέκταση Νηπιαγωγείου Καταπόλων Αμοργού” και χορήγηση παράτασης προθεσμίας περαίωσης του έργου.
Έγκριση πολυετούς προγραμματισμού ανθρώπινου δυναμικού Δήμου Αμοργού για τα έτη 2025-2027.
Έγκριση εκτέλεσης επειγουσών πρόσθετων εργασιών για το έργο «Κατασκευή δικτύου αποχέτευσης Όρμου και Λαγκάδας Αιγιάλης Αμοργού».